Володимир Капустін

“ВЕЛИКА СКІФІЯ–ОУКРАЇНА”
(Нові видання)

У нашій молодій державі добре відоме ім‘я вченого, викладача кафедри моделювання складних систем факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, одного з кращих сучасних публіцистів, члена Національної спілки письменників України Володимира Петрука. Він займається комп‘ютерною картографією, зокрема, розробив принципи організації “Комп‘ютерного атласу історії України”. Часто виступає в періодичній пресі з численними статтями на історичні, культурологічні, літературознавчі та геополітичні теми.

Він є автором цікавого історико-публіцистичного дослідження – книги “Країна Великочудія”. Володимир Петрук багато років вивчає стародавню історію України під час своїх щорічних мандрів.

За прикладом давньогрецького вченого Геродота він здійснив наукову мандрівку з метою безпосереднього пошуку описаної ним історії Священної землі Екзампай, де, за повідомленням грека, скіфським царем Аріантом було споруджено загальноскіфську пам‘ятку – великий бронзовий казан. Місце встановлення цієї пам‘ятки, на думку вченого-дослідника, є ключем до пізнання всієї історичної географії Великої Скіфії. Вчений побував в Ольвії (село Парутине Миколаївської області), Гелоні (село Більськ Полтавської області), Неаполі Скіфському (місто Сімферополь) та в багатьох інших місцях, пов‘язаних зі скіфською історією. Він визначив територію, яку раніше займали скіфи і розшифрував назву Великої Скіфії – Оукраїна. Таку ж назву отримала його ошатна книжка з багатьма ілюстраціями, картами тощо.

Як справжній патріот України, вчений у грунтовних дослідженнях дотримується точки зору, за якою в умовах незалежності і відродження нашої держави, необхідна зміна історичної концепції з “Історії Руси-України” на давнішу “Історію Скіфії–України”. Саме ідея безперервності і спадкоємності скіфо-української історії золотою ниткою проходить через усю його копітку роботу.

Ця книга належить до галузі джерелознавства та розрахована на студентів і викладачів вузів – істориків, географів, археологів, майбутніх дипломатів, а також на політологів, журналістів, усіх, кого цікавить стародавня історія України. Її видано у столичному видавництві “Спалах” на замовлення Державного Комітету з інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України за Національною програмою випуску суспільно-необхідних видань.

Один з керівників Національної спілки письменників України Петро Осадчук зазначив, що така книжка потрібна всім, хто любить і хоче глибоко знати історію своєї держави – України. Її читати цікаво, бо автор подає події в художній образній формі. У великій залі столичного Будинку письменників відбулася її презентація. З великим інтересом про створення цього незвичайного видання слухали розповідь автора вчені, викладачі, студенти, гімназисти, письменники, художники та інші митці Києва. Володимир Петрук дав ґрунтовні відповіді на численні запитання присутніх.

Тільки шкода, що така книжка вийшла невеликим тиражем – всього одна тисяча примірників і розійшлася дуже швидко.

Народна армія, № 5 (2670), 11 січня 2003 р.

На головну сторінку